Gödöllői királyi szakácskönyv letöltés (Olvassa online.Download) ingyenes könyv PDF, ePub, Kindle


Tisztelt Olvasó!
A világ második és hazánk legnagyobb barokk műemlék-együttese annak idején többször volt jelentős történelmi tárgyalások színhelye, és számtalan koronás fő megfordult termeiben. Az ínyencfogások és a kor gasztronómiai kultúrájának meg ismerése iránti vágyat fokozhatja az "előételként felszolgált", sok-sok étvágygerjesztő történet, anekdota, amelyek bepillantást engednek a felségek eddig nem ismert hétköznapjaiba.
A kastélyt építő Grassalkovich Antal több mint 250 esztendeje különleges palacsintával vendégelte meg Mária Teréziát.
Legnagyobb szeretettel a magyarok királynéját, Erzsébetet fogadták a gödöllői kastélyban. A fáma szerint nemcsak sétálgatott, lovagolt, vadászott, hanem saját kezűleg készített szilvás gombócot Ferenc Józsefnek!
A királyi párnak többször szolgáltak fel gödöllői tortát és pogácsát, amelyek akkori készítési módját eddig csak Bécsben ismerték. Mára már nemcsak a gödöllői töltött csirke és mézescsók receptjével szerepel városunk a gasztronómia krónikájában, hanem már e gyűjteménnyel is. A Habsburg-család magántulajdonban lévő, kézzel, németül írt receptgyűjteményéből közli a kötet az utolsó magyar király IV Károly egyik kedvenc étele, a szegedi gulyás leírását, amely most olvasható először nyomtatásban.
Egy-egy híres fogás minden bizonnyal nemcsak a családi összejöveteleken arat majd sikert, hanem reményeink szerint magas színtű diplomáciai fogadásokon is. Bár a kastély elsősorban kulturális célokat szolgál, gyakran vendégeskednek falai között külföldi politikusok, mint történt az a magyar, olasz, szlovén és horvát államfők gödöllői találkozóján.
Az Európában is ritkaságnak számító barokk színházban a visegrádi országok elnökei és Fülöp spanyol trónörökös is megtapsolta az őket szórakoztató művészeket. Sok remekmű csendül fel az ékszerdoboz szépségű színházban, ezzel is segítve törekvésünket: Gödöllő legyen "a magyar Salzburg."
Olyan olasz filmdívák mellett, mint Sophia Loren és Gina Lollobrigida, Steven Spielberg is megcsodálta a gödöllői kastélyt, a világhírű filmrendezőnek egyébként nagyon ízlett a kürtőskalács. /Dr. Gémesi György Gödöllő polgármestere/A Könyv Magyarul!


Letöltések Gödöllői királyi szakácskönyv ingyenes könyv pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Letöltések Gödöllői királyi szakácskönyv ingyenes könyv:

MIRROR-2
Csatlakozz több százezer elégedett taghoz, akik számtalan órát töltöttek online multimédiás tartalmak keresésével és éppen most, miközben új könyveket, magazinokat és híres képregényeket élveztek.

Itt van és ingyenes. Ezért regisztrálnia kell az ezen az oldalon található linkek egyikére kattintva:

 • Könyvek, magazinok és képregények korlátlanul, bárhová is megyek: közvetlenül a böngészőjéhez a számítógépen vagy táblagépen.
 • Több mint 10 millió cím minden lehetséges műfajra kiterjed.
 • Szerezd meg a legjobb könyveket, magazinokat és képregényeket minden műfajban, beleértve a cselekvést, a kalandot, az anime-t, a mangát, a gyerekeket és a családot. Classics, Comedy, Reference, Manuals, Dráma, Idegen, Horror, Zene, Romance, Science Fiction, Sports és még sokan mások.
 • Új címeket adnak hozzá minden nap! Szeretnénk frissen tartani a dolgokat.
 • Minden platform. Teljesen optimalizált
 • Fedezze fel, miért mennek naponta több ezer ember.Regisztráljon és élvezze a szórakozást, korlátlan!


  Kiadó:
  Oldalak száma:
  84
  Borító:
  CÉRNAFŰZÖTT, KEMÉNYTÁBLÁS
  Súly:
  400 gr
  ISBN:
  9789638661548
  Nyelv:
  MAGYAR
  Kiadás éve:
  2009
  Árukód:
  2204270 / 1059581
  Illusztráció:


  TAGS:
  Online Gödöllői királyi szakácskönyv ebook, könyvet Gödöllői királyi szakácskönyv FB2, Download Gödöllői királyi szakácskönyv PDF , Download Gödöllői királyi szakácskönyv MOBI, Online Gödöllői királyi szakácskönyv könyvet, ingyenes letöltések Gödöllői királyi szakácskönyv IPhone, Online könyvet Gödöllői királyi szakácskönyv PDF, ingyenes Gödöllői királyi szakácskönyv DJVU, ingyenes letöltések Gödöllői királyi szakácskönyv TXT, letöltések Gödöllői királyi szakácskönyv RTF, Online Gödöllői királyi szakácskönyv FB2 , e-könyvet Gödöllői királyi szakácskönyv letöltések TXT, ingyenes Gödöllői királyi szakácskönyv letöltések könyvet, e-könyvet Gödöllői királyi szakácskönyv download MOBI, letöltések Gödöllői királyi szakácskönyv IPad, olvas Gödöllői királyi szakácskönyv MOBI, olvas Gödöllői királyi szakácskönyv DOC, ingyenes Gödöllői királyi szakácskönyv AWZ, Download e-könyvet Gödöllői királyi szakácskönyv iPad , ingyenes Gödöllői királyi szakácskönyv DJVU, Download Gödöllői királyi szakácskönyv e-könyvet ingyenes, ingyenes letöltések Gödöllői királyi szakácskönyv DVD, olvas Gödöllői királyi szakácskönyv TXT, Book Gödöllői királyi szakácskönyv letöltések DJVU, Gödöllői királyi szakácskönyv letöltések könyvet ingyenes, Gödöllői királyi szakácskönyv letöltések könyvet pdf ingyenes, Gödöllői királyi szakácskönyv pdf könyvet letöltések ingyenes, letöltések e-könyvet Gödöllői királyi szakácskönyv pdf ingyenes, Gödöllői királyi szakácskönyv letöltések könyvet epub ingyenes, Gödöllői királyi szakácskönyv ePub könyvet letöltések ingyenes.

 • Leave a Reply