Pécsi arcképek 1. letöltés (Olvassa online.Download) ingyenes könyv PDF, ePub, Kindle


Bevezető

A Pécs/Sopianae Örökség Kht. új sorozat elindítását tervezte Pécsi Arcképek címmel, melynek kötetei Pécs kulturális és gazdasági fejlődéséért sokat tett egyéniségeinek szeretne méltó emléket állítani, akiknek életútja ma is követendő például szolgálhat mindannyiunk számára.
Az első kötettel városunk kiváló helytörténészére, Bezerédy Győzőre szeretnénk emlékezni. Sokrétű, kiterjedt munkásságát összefoglalóan értékelni, közzétenni lehetetlenség. Még azt sem tudjuk hiánytalanul felsorolni, hány nagyszerű tudós baráttal dolgozhatott együtt, olyanokkal, akik az 1960-as években fiatal történészként kerültek a múzeum és más pécsi intézmény vonzáskörébe. Olyan szenvedélyes fiatal tudósokkal (mint például Bándi Gábor, Mándoki László, Szita László stb.), akik kutatásaikkal, tanulmányaikkal, írásaikkal új hangon színesítették a történetírást, és közös üggyé tegyék a helyi értékek megbecsülését. E lelkes csapat kiemelkedő egyénisége volt Bezerédy Győző.
Szeretnénk megkísérelni, hogy néhány kiragadott írásával érzékeltessük sokszínű személyiségét. Megemlékezzünk a történelemről, a repülésről, a hajózásról, a hadtörténetről, a különböző fegyverekről, az építészetről írt könyveket a már kisgyerekkorától szenvedélyesen olvasó, széljegyzetekkel ellátó, térképeket gyűjtő és böngésző filoszra. A város utcáit járó, a házak tetejéig felnéző, a zegzugokat is feltérképező lokálpatriótára, a szépség akvarelleket is festő szerelmesére, a remekül főző szakácsra, a maga készítette makettek segítségével magyarázó tanítómesterre. A kis unokáját is kiállításokon, ásatásokon tanítgató nagyapára, a pipafüstöt eregető, kártyagyűjteményének lapjait rakosgató nyugdíjasra, de elsősorban az anekdotáival, ízes történeteivel családját, baráti körét mindig elszórakoztató igazi társasági emberre. Nem véletlen, hogy igazi reneszánsz emberként jellemezték, és írás is rögzítette azt a közszájon forgó mondást: amiről Bezerédy Győző Péccsel kapcsolatban, nem tudott, az szinte nem is létezett.
Ezért kötetünkben a személyes visszaemlékezéseken túl amelyek eleve munkásságával is kapcsolatosak helyet kaptak olyan tanulmányok, amelyeknek témái érdekesek, fontosak lehetnek a helytörténet iránt érdeklődök számára, melyeket olvasva többet tudhatunk meg városunk múltjáról, soraik között rábukkanhatunk saját elődeink nevére, melyeknek szerzőit tán éppen Győző inspirálta kutatómunkára, de amelyek mindenképpen méltóak a Bezerédy Győző-i örökséghez.
Köszönet ezért a kötet szerzőinek, különös tekintettel Dr. Nagy Gábor főorvos úrra, aki töretlen lelkesedéssel harcolt szeretett barátja emlékkötetének mielőbbi megjelentetéséért.

Dr. Ujvári Jenő
A Könyv Magyarul!


Letöltések Pécsi arcképek 1. ingyenes könyv pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Letöltések Pécsi arcképek 1. ingyenes könyv:

MIRROR-2
Csatlakozz több százezer elégedett taghoz, akik számtalan órát töltöttek online multimédiás tartalmak keresésével és éppen most, miközben új könyveket, magazinokat és híres képregényeket élveztek.

Itt van és ingyenes. Ezért regisztrálnia kell az ezen az oldalon található linkek egyikére kattintva:

 • Könyvek, magazinok és képregények korlátlanul, bárhová is megyek: közvetlenül a böngészőjéhez a számítógépen vagy táblagépen.
 • Több mint 10 millió cím minden lehetséges műfajra kiterjed.
 • Szerezd meg a legjobb könyveket, magazinokat és képregényeket minden műfajban, beleértve a cselekvést, a kalandot, az anime-t, a mangát, a gyerekeket és a családot. Classics, Comedy, Reference, Manuals, Dráma, Idegen, Horror, Zene, Romance, Science Fiction, Sports és még sokan mások.
 • Új címeket adnak hozzá minden nap! Szeretnénk frissen tartani a dolgokat.
 • Minden platform. Teljesen optimalizált
 • Fedezze fel, miért mennek naponta több ezer ember.Regisztráljon és élvezze a szórakozást, korlátlan!


  Állapot:
  Méret:
  16 x 23 cm
  Kiadó:
  Oldalak száma:
  108
  Borító:
  PUHATÁBLÁS
  ISBN:
  9789638676733
  Nyelv:
  MAGYAR
  Kiadás éve:
  2007
  Árukód:


  TAGS:
  Online Pécsi arcképek 1. ebook, könyvet Pécsi arcképek 1. FB2, Download Pécsi arcképek 1. PDF , Download Pécsi arcképek 1. MOBI, Online Pécsi arcképek 1. könyvet, ingyenes letöltések Pécsi arcképek 1. IPhone, Online könyvet Pécsi arcképek 1. PDF, ingyenes Pécsi arcképek 1. DJVU, ingyenes letöltések Pécsi arcképek 1. TXT, letöltések Pécsi arcképek 1. RTF, Online Pécsi arcképek 1. FB2 , e-könyvet Pécsi arcképek 1. letöltések TXT, ingyenes Pécsi arcképek 1. letöltések könyvet, e-könyvet Pécsi arcképek 1. download MOBI, letöltések Pécsi arcképek 1. IPad, olvas Pécsi arcképek 1. MOBI, olvas Pécsi arcképek 1. DOC, ingyenes Pécsi arcképek 1. AWZ, Download e-könyvet Pécsi arcképek 1. iPad , ingyenes Pécsi arcképek 1. DJVU, Download Pécsi arcképek 1. e-könyvet ingyenes, ingyenes letöltések Pécsi arcképek 1. DVD, olvas Pécsi arcképek 1. TXT, Book Pécsi arcképek 1. letöltések DJVU, Pécsi arcképek 1. letöltések könyvet ingyenes, Pécsi arcképek 1. letöltések könyvet pdf ingyenes, Pécsi arcképek 1. pdf könyvet letöltések ingyenes, letöltések e-könyvet Pécsi arcképek 1. pdf ingyenes, Pécsi arcképek 1. letöltések könyvet epub ingyenes, Pécsi arcképek 1. ePub könyvet letöltések ingyenes.

 • Leave a Reply